ייעוץ קנאביס

ייעוץ-רוקחי

ייעוץ רוקחי, הדרכה והכוונה

קנאביס רפואי והמוצרים המופקים ממנו, הם תכשירים טבעיים שמשפיעים באופן שונה על מערכות הגוף של אנשים שונים ועל הליך הסתגלותם לשימוש בקנאביס רפואי. חשוב והכרחי לכן לקבל ייעוץ קנאביס –  הדרכה אישית לצריכה נכונה באמצעות ייעוץ רפואי ורוקחי מוסמך מתחילת הטיפול וליווי רציף במהלכו. בעבודה מושכלת ויעילה הקנאביס משפיע בשני מישורים:

המישור המיידי    – כאב , שינה, תאבון, מצב רוח נוגד בחילות וחרדות וכו'.

המישור הטיפולי – אנטי דלקתי אנטי סרטני הורדת לחץ דם, סוכר ומלחים ותמיכה במערכת החיסון ועוד.

מינון נכון וצריכה מדויקת של קנאביס רפואי תשפר את איכות החיים באופן מובהק ואת המצב הבריאותי של המטופל, אך כדי להגיע למצב האופטימלי הרצוי יש צורך להסתגל בשלב ההתחלתי לשימוש בקנאביס ולאחר מכן להתאים את המוצרים והמינונים הנכונים לכל מטופל באופן אישי, וזאת, משום שכל אחד מהמטופלים הוא עולם ומלואו ואין חוקיות ברורה לגבי ההשפעות לגביו של השימוש במוצר ו/או מינון מסוימים.

שימוש בקנאביס רפואי:

על מנת להגיע למצב של שימוש אופטימלי חייבים בהתחלה להסתגל לקנאביס בכלל, ולאחר מכן, בעזרת הייעוץ הרוקחי, לנסות באופן הדרגתי ומבוקר את ההשפעה של שימוש בזנים, מינונים, וצורות צריכה שונות  כדי להגיע לצריכה והשפעה מיטבית.

הייעוץ הרוקחי וההדרכה נעשים בתיאום מראש בלבד באמצעות יצירת קשר עם שרות הלקוחות. הדרכה זו ניתנת בתשלום חד פעמי בהתאם למחיר ותנאים שנקבעו על ידי משרד הבריאות.

הדרכה קנאביס רפואי:

בהדרכה, מקבלים המטופלים מידע כללי אודות הקנאביס הרפואי, תופעות לוואי אפשריות, הסבר בירוקרטי שחשוב לדעת וכן התאמה אישית של המוצר והזן הנבחר, בהתאם להיסטוריה הרפואית שלהם רצונותיהם ותוצאות הטיפול המיוחלות. כמו כן, מקבלים המטופלים הנחיות לניצול אופטימלי של המינון הנקבע ברישיון על ידי הרופא ושילוב נכון עם התרופות הקונבנציונליות במידה וקיימות.

השפעת התרופה יכולה להשתנות מעת לעת (כמו גם מצבם של המטופלים) ולכן צוות הייעוץ הרוקחי של בית המרקחת מלווה את המטופלים במידת הצורך גם לאחר ההדרכה הראשונית ומעניק להם מענה טלפוני ו/או אישי, לפי העניין.

המלצות למטופלים חדשים (מבלי למצות):

  • למטופלים השואפים קנאביס רפואי באמצעות אידוי מומלץ להגיע בהדרגה עד ארבע שאיפות ביממה בשעות קבועות: ביום הראשון להתחיל בשאיפה אחת לאחר האוכל ולפני השינה. ביום השני, במידה ואין תופעות לוואי, יש לקחת שאיפה אחת לאחר האוכל בבוקר ולפני השינה בלילה – וכך להמשיך במהלך יומיים נוספים. בהמשך ניתן לעלות באופן הדרגתי, בהתאם להנחיות המטפלים, עד שמגיעים לארבע שאיפות ביממה. ניתן לשלב שלוש שאיפות ופעם אחת שמן מתחת ללשון.
  • למעשני קנאביס רפואי מומלץ לקנות מבית המרקחת יחידות מוכנות (סיגריות).

כל יחידה הינה לשימוש חוזר: 12-15 שאיפות מכל אחת. חל איסור לערבב קנאביס עם טבק מאחר וזה פוגם ביעילות הטיפול.

  • בפעם הראשונה מומלץ להתחיל את השימוש בקנאביס באווירה נינוחה ולהצטייד בשתייה קרה וממותקת ודברי מאכל כמו פרי או חטיף מתוק. יש לשתות 2-3 לגימות של משקה קר לפני כל שימוש.
  • בתחילת הטיפול חשוב להיות במעקב ולהתייעץ עם הגורם המטפל – דיווח טלפוני לפחות פעמיים בשבוע ועד השגת ההשפעה הרצויה.
  • לגבי מטופלים רבים שנוטלים תרופות למחלות כרוניות – אין להפסיק טיפול תרופתי קבוע על רקע שימוש בקנאביס ללא התייעצות עם רופא, וזאת מחשש להחמרת המצב הכרוני והתפתחות תסמינים קשים ומסוכנים.
  • הפסקה של טיפול במשככי כאבים חזקים מסוג אופיאטים מחייבת הפחתה הדרגתית במינון והנחיה מסודרת, כדי להימנע מהתפתחות תסמיני גמילה.

מספר המלצות נוספות (מבלי למצות) לאנשים שאושר להם טיפול בקנאביס רפואי הסובלים ממחלות כרוניות נוספות כדי להפחית את הסיכון לתופעות לוואי:

קנאביס רפואי בסוכרתיים  – למטופלים בקנאביס רפואי הסובלים מסוכרת מומלץ לצרוך את הקנאביס לאחר האוכל, ולעקוב אחר ערכי הסוכר בשבוע הראשון של הטיפול לפחות שלוש פעמים ביממה, הן לפני השימוש והן חצי שעה אחרי השימוש.

בהמשך, על מנת למנוע שינויים חדים ברמות הסוכר בדם יש להתאים את כמות צריכת הקנאביס לפי התגובה האישית של הגוף, ובמידה והשפעתו מפחיתה משמעותית את רמות הסוכר בדם חייבים להתייעץ עם רופא מתאים לגבי שינוים אפשרים לגבי הטיפול המומלץ.

קנאביס רפואי למטופלים בעלי יתר לחץ דם ו/או מחלות לב – לפי מחקרים, קנאביס עשוי להשפיע הן על עלייה והן על ירידה בלחץ הדם, ולכן מטופלים הסובלים ממחלות לב ויתר לחץ דם חייבים לבצע מעקב של רמות לחץ הדם, במיוחד אם הם נוטלים תרופות קבועות, ועליהם לפנות לרופא במקרה של שינויים משמעותיים בלחץ הדם.

קנאביס רפואי בחולי סרטן – לחולי סרטן הסובלים מבחילות כתוצאה מהטיפולים במחלה מומלץ להשתמש בקנאביס כחצי שעה לפני הטיפול.

ניתן בכל שלבי הטיפול לפנות למוקד היעוץ הרוקחי שבבית מרקחת תפרחת.
טלפון
: 072-37174444, כתובת דוא"ל [email protected] לקבלת ייעוץ קנאביס והדרכה.

לנוחיותכם שירות משלוחים מאובטח עד הבית – לביצוע הזמנה

ייעוץ קנאביס | הדרכה קנאביס רפואי | שימוש בקנאביס רפואי | טיפול בקנאביס רפואי